KALEM ADASI TEKNE TURU

Liela Yatçılık

Kalem Adası Turu


Yatımız arzu edilen saatte Ayvalık limanından demir alır, sarmısaklı badavut burnunda denize girme ve öğle yemeği molası verir,(şayet boğazdan çıkarken sırtı oltanıza levrek takılmışsa)mangal yakılır.
Öğle uykunuzu seyir esnasında yelkenlerin gölgesinde giderebilirsiniz. Akşam üstü kalem adasının (Maldivleri anımsatan) bembeyaz kumlu kristal ılık sularında denize girme ve beş cayı molası verir, daha sonrası geceleme için tabii liman olan bademli koyunda çapa atılır olta balıkçılığı ve maske palet serbest. Ertesi sabah kahvaltı sonrası bademli sahilindeki kaplıcayı ziyaret. uygun rüzgarla sarımsak plajlarına yelken açılır. Beş cayı karaca tatil köyü koyunda, akşamı Ayvalık limanına varış son.
Kalem Adası
İzmir’in şirin beldesi Dikili’nin Bademli Köyü’nde güzeller güzeli bir ada. Ege’nin Maldivleri de denilen bu çok özel adaya gitmek için nedenleriniz var…
Büyük ve kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız, gözlerden uzak Kalem Adası’nda geçireceğiniz birkaç günle huzura kavuşur ve gerçek bir ruh detoksu yaparsınız. Zihninizi yeniler, arınırsınız. Gündüz ağustos böcekleri, gece gökyüzündeki onlarca yıldız terapistiniz olur.